Hopp til hovedmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden

Logg inn til ditt område



Tusen stjerners øy

Hvordan overlever man at noen man elsker dør? Gjennom 11-årige Tigris sine øyne får vi ikke bare se sorgen på nært hold, men også finne veien videre – med hjelp av fantasi og magi. Tusen stjerners øy er et eventyr som treffer rett i hjerterota.

Tigris og pappaen har levd alene i nesten alle år. Og pappaen savner Tigris sin mamma så mye at han ikke klarer å fungere uten henne. De har akkurat flyttet til en leilighet når Tigris finner en merkelig boks i flyttesakene, med mammas navn. Hun legger seg i boksen og sovner … og våkner opp i en helt annen verden! Tusen stjerners øy likner ikke noe hun har sett før. Der finner hun Ariann med sine sanger, stjernesteinene og Leo med skysauene. Og det beste av alt – spor etter Tigris’ mamma!

Med absolutt gehør for Tigris’ tanker, skildrer Emma Karinsdotter en families sorgprosess, men også hvordan man kan komme seg videre.


Logg inn hvis du ønsker å kommentere denne

Denne finnes på Borgtun skole

Lånehistorikk Utlånt 3 ganger

  1. 2023 - 25. mai 5 dager.
  2. 2022 - 18. okt. 224 dager.
  3. 2020 - 30. sep. 972 dager.

Tech info