Logg inn til ditt område
Gravbøygen våkner
Første bok i trilogien: Alvetegnet.
I sommerferien drar Espen sammen med moren opp til gården til morfar. Men morfar har begynt å bli "litt tullete", og det er nå Espens onkel som driver gården. Til morfars voldsomme protester skal onkel Svein hugge ned Gammalskauen.
Etter et lynnedslag kommer Espen over en meget spesiell nøkkel i skogen. Nøkkelen fører Espen til en ny verden: En parallell virkelighet der omgivelsene er de samme, men hvor trær, dyr og fugler kan snakke, og hvor nisser, alver, tusser og skrømt dukker opp.
Men farer truer. Hvis skogen hugges ned, vil alvene være forsvarsløse, og selveste Gravbøygen vil utrydde dem. De har valgt Espen til å kjempe for dem, men Espen vegrer seg. Han har alltid gått utenom problemene. Men det de onde maktene ikke vet, er at det også står ei jente bak ham: Eva.
Gravbøygen våkner er den intenst spennende førsteboken i trilogien Alvetegnet; en oppsiktsvekkende, norsk fantasy som kommer til å sette nervene dine i høyspenn og som beviser at eventyrenes tid ikke er over.
Andre bøker på emnet Fantasy (181)
List flere på Fantasy...Andre bøker på emnet Spenning (250)
- Taekwondo hjelper ikke mot spøkelser
- Mørk himmel over Humleveien
- Ørnereiret
- Jeg er super!
- Rett i strupen!
- Rom 13
Andre bøker på emnet Miljøvern (36)
List flere på Miljøvern...Andre bøker på emnet Ondskap (61)
- Dr. Jekyll og Mr. Hyde
- Trylledrikken
- Den tolvte trussel
- De ville svaner
- Glasblomelandet
- Skjelka-agenten
Denne finnes på Borgtun skole
- Plassering skjønnlitteratur bibliotek
- Forfatter Mostue, Sigbjørn ( Google)
- Utgitt 2005 Damm
- Sider 278 s.
- ISBN 82-04-11131-2
- Antall 1 Reserver denne
-
Emner
Fantasy
Spenning
Miljøvern
Ondskap
Lånehistorikk Utlånt 8 ganger
- 2025 - 21. aug. 19 dager.
- 2016 - 26. sep. 3270 dager.
- 2014 - 19. sep. 4008 dager.
- 2013 - 11. april 4534 dager.
- 2012 - 9. okt. 4718 dager.
- 2011 - 13. april 5263 dager.
- 2010 - 5. okt. 5453 dager.
- 2007 - 3. jan. 6824 dager.
Tech info