Logg inn til ditt område
Isaac Newton
den siste trollmannen
Det er ingen overdrivelse å si at nesten alt vi gjør i vår moderne verden er basert på Sir Isaac Newtons vitenskapelige bragder - men han kan likevel ikke kalles en ren vitenskapsmann. Bare noen ytterst få visste at Newton var en praktiserende alkymist som lekte med det okkulte. Han formulerte ikke gravitasjonsloven etter å ha sett et eple falle. '
I virkeligheten kom Newton frem til mange viktige teorier ved å kikke ned i alkymistens gryte og inn i trollmannens flamme. Newton var heller ikke den idealistiske puritaneren som han alltid ble oppfattet som. Han var en plaget, besatt person som ofret helsen i den utrettelige jakten på kunnskap om universet - med alle midler han hadde til rådighet.
Michael White har med denne balanserte og leseverdige biografien gitt oss et innsiktsfullt bilde av geniet Newton, som befant seg ved et krysningspunkt i historien der magien sluttet og vitenskapen begynte.
Andre bøker på emnet Vitenskap (6)
- Nysgjerringper nr 2 2006
- Marie og Pierre Curie
- Smak på Einsteins hjerne!
- nysgjerrigper
- Nysgjerrigper
- Trigger
Andre bøker på emnet naturvitenskap (8)
List flere på naturvitenskap...Andre bøker på emnet historie (135)
- Sofies verden
- Hedenske menn
- Første kommando
- Brasil
- Elevator Fretex i 100 år
- Grunnloven og den forsvunne prinsen
Denne finnes på Langnes skole
- Plassering Faglitteratur 925
- Forfatter Michael White ; oversatt av Stein Gabrielsen ( Google)
- Utgitt 2002 Damms
- Sider 404 s.
- ISBN 82-496-0416-4
- Antall 1 Reserver denne
- 
					Emner
					
						Newton
 Vitenskap
 naturvitenskap
 historie
 
Aldri utlånt
Tech info
